CZYM SIĘ ZAJMUJEMY?


Tuscany Landscape,autumn field,lonely house in TuscanyNaszym celem jest zaopatrzenie rynku polskiego w długo dojrzewające wędliny najwyższej jakości. Obecnie specjalizujemy się w  produktach pochodzących z Północnych Włoch m.in. z regionów takich jak Bergamo, San Daniele czy Parma.  Każdy z produktów zanim trafi na polski stół jest przez nas weryfikowany na drodze osobistej wizytacji zakładów, procesu produkcji jak i jakości końcowej. Odwiedzając tamtejsze zakłady wielokrotnie mieliśmy okazję przekonać się jak wielkie znaczenie ma wieloletnia tradycja wyrobu wędlin. Wędliny z naszej oferty należą do tych gdzie proces produkcji jest mocno kontrolowany przez tamtejsze stowarzyszenia, które to poprzez przyznawanie certyfikatów potwierdzają wysoką jakość opartego na tradycjach oraz zgodnego z naturą procesu ich wytwarzania.

Farm near Parma (Emilia-Romagna, Italy), in the Parma valley, landscape at summer

Oferowane przez nas wędliny wytwarzane są z wyselekcjonowanego mięsa wieprzowego, które poddawane jest wieloetapowej specjalnej technologii obróbki. Procesy odbywają się w warunkach w zgodzie z naturą, w pomieszczeniach o ściśle określonej wilgotności, temperaturze i atmosferze. W okresie kilkunastomiesięcznego dojrzewania w zależności od rodzaju, mięso traci od 25%, aż do 45% swojej wagi. Co istotne w tej technologii nie używa się żadnych, polepszaczy smaku, ulepszaczy barw, jak również nie dokonuje się żadnych natrysków zwiększających wagę czy objętość. Wszystko po to aby dochować wysokich standardów produkcji zgodnej z naturalnym procesem dojrzewania wypracowanym na przestrzeni kilkuset lat.  W efekcie końcowym wyżej wymieniony proces nadaje serwowanym przez nas wędlinom niezwykły aromat oraz wykwintny i niepowtarzalny smak.

Podere in Toscana, ItaliaW ostatnich latach znacząco wzrosło oczekiwanie klienta co do jakości produktów spożywczych. Kładzie on silny nacisk na ekologię, chce wykluczyć ze swojej diety sztuczne konserwanty, szuka w sklepach produktów bez chemii zwracając swoją uwagę w stronę produktów bezglutenowych i ogólnie rozumianych jako Eko. Nasz produkt idealnie wpisuje się w tego rodzaju klienta. Cieszymy się mogąc wyjść naprzeciw właśnie takim oczekiwaniom i tak świadomym odbiorcom.

Czujemy satysfakcję mogąc dostarczać nasze wędliny do sklepów, restauracji, hoteli, czy nawet stacji benzynowych, które po raz kolejny zamawiając towar potwierdzają zainteresowanie klienta naszym produktem.